4 rady, jak co nejlépe zvládnout péči o obuv

Pokud chcete, aby vaše obuv vydržela co nejdéle krásná a splnila všechna náročná očekávání, je nesmírně důležité nezapomínat na pravidelnou péči. Díky tomu podpoříte celkovou životnost obuvi a zachováte její krásný vzhled po výrazně delší dobu.

Nezapomínejte na impregnaci

Jakmile si pořídíte nové boty, je nesmírně důležité nezapomínat na jejich první ošetření. A to ve většině případů znamená impregnaci. Kvalitní impregnační přípravek totiž chrání botu nejenom před pronikáním vody, ale také před vytvářením zašlých šmouh. Díky nepropustné impregnační vrstvě tak bude následné čištění bot o něco jednodušší.

Pravidelné čištění a údržba

V rámci údržby obuvi je důležité nezapomínat na pravidelné čištění. To provádějte šetrně s pomocí jemného hadříku namočeného ve vlažné vodě. Jakmile zvládnete perfektně očistit vnější část boty, opět aplikujte novou vrstvu impregnace. Nezapomeňte také na vnitřek boty, s čímž pomůže sprej na boty. Ten přidá příjemnou vůni a zároveň může fungovat jako pomůcka při boji proti bakteriím či zárodkům plísní.

Vložky do bot pro pohodlnější nošení

S životností bot a celkovým zlepšením komfortu při nošení mohou pomoci také vložky do bot. Ty zároveň mohou mít i zdravotní účel, kdy zlepší postavení nohy, což může pomáhat proti bolestem zad a podobně. Tvar vložky je možné upravit podle konkrétní boty, aby perfektně seděla na své místo.

Používejte obouvací lžíci

Dalším ze způsobů, jak se správně starat o boty, je jejich správné nazouvání. S tím pomůže kvalitní obouvací lžíce. Když budete vybírat lžíce na boty, zvolte odolný materiál. K dispozici jsou pevné plastové, ale i třeba kovové lžíce. Rozdílná může být i celková výška takové lžíce, kdy najdete krátké, ale i dlouhé varianty pro nazouvání ve stoje. Stačí si tak vybrat, co vám bude více vyhovovat.

Více článků od autora

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin
pr clanky

Nejnovější příspěvky

Požádejte o pomoc kartářky

Stojíte na životní křižovatce a nevíte, kterým směrem se vydat dál? Trápíte se ve svém zaměstnání, bojíte se však změny? Anebo jste naopak spokojeni...

Zařizujeme interiér v městském bytě

Ve větších městech jsme zvyklí na novostavby nebo starší byty v historických zástavbách, které mají vysoké stropy a prostoru je zde více než dostatek....

Vlastníte strojírenskou firmu, ale nemůžete si dovolit investice do nejmodernějších strojů? Jde to i jinak

Vyjmenovat všechny druhy produktů, které vytváří každá průměrně velká výrobní hala, by vydalo na samotnou knihu. Ať už se zaměřujete na kterékoliv kategorie, jste...