Je lepší počítač nebo notebook?

Mnozí lidé uvažují nad tím, zda si pořídit do domácnosti notebook nebo počítač. V tomto článku vám poradíme, podle čeho se rozhodnout.

Nejlepší je položit si otázku, k čemu hodláte počítač či notebook používat. Obě technologie mají totiž své pro a proti. Co nezvládne počítač, zvládne notebook a co nezvládne notebook, zvládne počítač.

Pojďme si povědět o výhodách obou přístrojů

Notebook
Výhody notebooku:

 • je malý, lehký a přenositelný
 • není potřeba klávesnice a dalších komponentů
 • můžete pracovat odkudkoliv, třeba z vaší oblíbené kavárny
 • nižší spotřeba
 • vydrží fungovat několik hodin, aniž by bylo potřeba připojení do elektrické sítě

Nevýhody

 • snadné přehřátí
 • výměna náhradních dílů je natolik drahá, že se vyplatí koupit nový přístroj

Stolní počítač
Výhody stolního pc:

 • vyšší výkon
 • větší kapacita
 • součásti se dají vyměnit za nové a modernější
 • nižší cena
 • delší životnost

Nevýhody:

 • zabírá více místa
 • není vhodný k přesouvání
 • je zcela závislý na elektrickém proudu


A teď babo raď!
Pokud se rozhodnete trávit čas hraním nebo se věnování složitějším programům, pak je jasnou volnou stolní počítač. Pokud se chcete dívat jen na seriály, vyřizovat emaily a věnovat se psaní, pak vám zcela postačí notebook.

Repasovaný počítač
Rozhodli jste se, že je pro vás nejlepším řešení stolní počítač, ale nechcete do něj příliš investovat? Pak pro vás bude vhodnou volbou repasovaný počítač!
To v sobě skrývá nespočet výhod, z nichž jedna a ta hlavní je – že ušetříte přírodu. 

Další výhodou je to, že si pořídíte počítač s vysokou kvalitou za cenu, která je až o dvě třetiny nižší než pořizovací cena. Nemusíte se ale bát, že by se jednalo o obyčejný počítač z bazaru. Naopak! Repasované počítače jsou počítače, které spadají do nejvyšší modelové řady a mají skutečně špičkový výkon. 

Tento druh počítačů pochází od velkých firem, které přecházejí na novější modely. Tyto „staré“ modely pak odborníci řádně zkontrolují, případně opraví a otestují, a až poté je pustí do prodeje. Nemusíte se tedy bát, že byste si koupili nefunkční počítač.

Repasovaný notebook
Ne každý má finanční prostředky k tomu, aby si koupit zcela nový notebook, který potřebuje ke svým účelům. A od toho tu jsou repasované notebooku. Při výběru hraje klíčovou roli operační systém, značka, velikost a technické parametry.

Výhodou repasovaných notebooku je to, že hodně vydrží, jelikož jde o opravdu kvalitní modely z vyšších řad, a tudíž jsou vyrobené z kvalitního materiálu.

Od toho se poté odvíjí i veškerý komfort při jeho používání. Velká část repasovaných notebook se totiž pyšní matným displejem, písmena se při používání jen tak neošoupají. U repasovaných notebooků zároveň nehrozí, že se vám za chvíli budou přehřívat.

Repasované laptopy mají pochopitelně i plnohodnotnou záruku, která činí minimálně 1 rok.

Komu se tedy koupě repasovaného zařízení vyplatí?
Koupě repasovaného počítače i notebooku se odvíjí od preferencích uživatele a jeho požadavků. Pokud chcete výbornou kvalitu za dobré peníze, pak pro vás repasovaný notebook nebo počítač bude sázkou na jistotu. Koupí repasu tak potěšíte nejen svou peněženku, ale i vaše ekologické já.

Více článků od autora

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin
pr clanky

Nejnovější příspěvky

Požádejte o pomoc kartářky

Stojíte na životní křižovatce a nevíte, kterým směrem se vydat dál? Trápíte se ve svém zaměstnání, bojíte se však změny? Anebo jste naopak spokojeni...

Zařizujeme interiér v městském bytě

Ve větších městech jsme zvyklí na novostavby nebo starší byty v historických zástavbách, které mají vysoké stropy a prostoru je zde více než dostatek....

Vlastníte strojírenskou firmu, ale nemůžete si dovolit investice do nejmodernějších strojů? Jde to i jinak

Vyjmenovat všechny druhy produktů, které vytváří každá průměrně velká výrobní hala, by vydalo na samotnou knihu. Ať už se zaměřujete na kterékoliv kategorie, jste...