Nosila ji babička a unosíte ji i vy: Odhalte tajemství broží

Brože se vezou na vlně obliby retro stylu. K jakým příležitostem se tyto jedinečné šperky hodí?

Z francouzského dvora do Evropy

Brože do Evropy přinesla francouzská dvorská móda. Ze světa šlechtičen se tento šperk brzy probojoval do šatníku běžných žen. Ozdobit zvládne brož večerní šaty, sako na běžné denní nošení, ale i klobouk nebo kabelku. Jde o typicky ženskou ozdobu, která vykouzlí z běžné ženy neodolatelnou femme fatale.

Brože jsou jako podpis, kterým stvrzujete, že jste stylová žena, která si s módou rozumí. Ostatně mezi vyznavačky broží patřila i ikona Coco Chanel, geniální oděvní výtvarnice, která zosobňuje francouzský šarm.

Tyto šperky jsou natolik sofistikované, že je unosíte i v ryze formálním oděvu, který je laděn do byznys stylu. Ostatně ve své šperkovnici je má i nejedna osobnost, která se pohybuje ve vrcholné politice.

Za královnu broží je označována Madelaine Albright, nicméně až například v televizi uvidíte manželku bývalého amerického prezidenta Michelle Obama, povšimněte si jejího outfitu. Je pravděpodobné, že brož na sobě bude mít rovněž.

Cenný klenot pro generace

Pozor, brož si zaslouží ve vaší vizáži hrát prim. Dopřejte jí výsostnou pozici stylového solitéru a doplňte ji již pouze minimalisticky laděnými náušnicemi. Nechte ji vyznít samostatně a náhrdelník pro příležitosti, kdy si chcete vzít brož, ponechte ve šperkovnici.

I obyčejnou košili povýší brož na unikátní kousek. A pozor, raději si hlídejte citlivé materiály. Brož má špendlík, který může jemné látky poškodit váhou šperku.

Tyto ozdoby mohou být vyrobeny ze široké škály materiálů. K těm nejpopulárnějším patří hlavně stříbrné brože. Vaší vizáži dodají během každé chvíle slavnostní punc a lesk absolutní výjimečnosti. Stříbro je zároveň materiálem, který se dobře kombinuje a milují jej celé generace.

Oblíbenou brož tak za pár let můžete, už jako stylové retro, jednou s láskou přenechat i své dceři či vnučce. Brože pravděpodobně nikdy nevyjdou z módy.

Více informací se dočtete na našem blogu v článku o brožích.

Více článků od autora

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin
pr clanky

Nejnovější příspěvky

Požádejte o pomoc kartářky

Stojíte na životní křižovatce a nevíte, kterým směrem se vydat dál? Trápíte se ve svém zaměstnání, bojíte se však změny? Anebo jste naopak spokojeni...

Zařizujeme interiér v městském bytě

Ve větších městech jsme zvyklí na novostavby nebo starší byty v historických zástavbách, které mají vysoké stropy a prostoru je zde více než dostatek....

Vlastníte strojírenskou firmu, ale nemůžete si dovolit investice do nejmodernějších strojů? Jde to i jinak

Vyjmenovat všechny druhy produktů, které vytváří každá průměrně velká výrobní hala, by vydalo na samotnou knihu. Ať už se zaměřujete na kterékoliv kategorie, jste...