Záhadně nemocným pacientům v Indii našli v krvi nikl a olovo

Záhadné onemocnění, které si v jihoindickém státě Ándhrapradéš vyžádalo hospitalizaci více než 500 lidí, mohlo způsobit nadměrné množství olova a niklu v potravinách nebo pitné vodě.

V úterý o tom informovala agentura DPA s odvoláním na tamní úřady.

Pacienti mají v krvi nikl a olovo
K propuknutí záhadného onemocnění došlo v sobotu ve městě Elur. U osob, které následně hospitalizován, se projevila nevolnost či bolesti hlavy, přičemž mnozí upadli do bezvědomí, informoval mluvčí tamního úřadu zdravotnictví.

Podle předběžných zjištění zdravotníků měli pacienti v krvi zvýšenou hladinu niklu a olova.

Jak se tyto těžké kovy do jejich krve dostali, však zatím není známo. Z celkového počtu 505 osob, které dosud hospitalizován, už 370 propustili, uvedl pro DPA představitel místní vlády.

„Výsledky dalších testů, které provádí Indický institut chemických technologií a jiné instituty, by měly být brzy známo,“ uvádí se v prohlášení hlavního ministra státu Ándhrapradéš.

Vědci testují zdroje vody
Do města Elura byly vyslány specializované týmy lékařů, které mají celou záležitost objasnit a pomoci při léčbě pacientů.

Na místě kromě toho probíhá terénní monitoring – od domu k domu – s cílem odhalit případných dalších nemocných. Vědci zároveň v oblasti testují zdroje vody.

Opoziční strana Telugu DESAM uvedla, že příčinou onemocnění je kontaminace vody, a místní samosprávu obvinila z nedbalosti. Zároveň žádá o vyšetření případu a místní úřady vyzvala, aby v souvislosti s onemocněním vyhlásili stav tzv. mimořádné situace.

Více článků od autora

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin
pr clanky

Nejnovější příspěvky

Požádejte o pomoc kartářky

Stojíte na životní křižovatce a nevíte, kterým směrem se vydat dál? Trápíte se ve svém zaměstnání, bojíte se však změny? Anebo jste naopak spokojeni...

Zařizujeme interiér v městském bytě

Ve větších městech jsme zvyklí na novostavby nebo starší byty v historických zástavbách, které mají vysoké stropy a prostoru je zde více než dostatek....

Vlastníte strojírenskou firmu, ale nemůžete si dovolit investice do nejmodernějších strojů? Jde to i jinak

Vyjmenovat všechny druhy produktů, které vytváří každá průměrně velká výrobní hala, by vydalo na samotnou knihu. Ať už se zaměřujete na kterékoliv kategorie, jste...