Samsung má dálkové ovladače se solárním nabíjením

Vyrobené jsou iz recyklovaných plastů.

Kolik odpadu dokáží vyprodukovat dálkové ovladače? Podle Samsungu jen při jeho televizorech to je za sedm let skoro sto milionů kusů jednorázových baterií.

Během příštích let proto firma plánuje sjednotit výrobu televizorů pod heslem „Going Green“.

Výsledkem mají být nižší energetické nároky a menší produkce odpadu. Kromě snižování spotřeby televizorů a využívání většího poměru recyklovaných materiálů bude nejvýraznější změnou propracované dálkové ovládání.

Už v tomto roce začne Samsung dodávat televizory s dálkovými ovladači vybavenými solárními články. Ty dokážou nabíjet použité akumulátory po celou dobu životnosti televizoru, tedy alespoň sedm let.

Při výrobě dálkových ovladačů využívá materiál z recyklovaných plastových lahví, který tvoří přibližně jednu čtvrtinu. Samotný design dálkových ovladačů se zásadně nezmění, jediným rozdílem bude integrovaný solární panel.

Ten neustále dobíjí integrovaný akumulátor, ale pokud byste potřebovali baterii dobít dříve, tak můžete použít běžnou nabíječku s USB C koncovkou.

Změnou prošlo i balení, přesněji jeho potisk. Ta je výrazně menší a pryč je doba zbytečných rozměrově velkých obrázků a inkoustu založeného na olejové bázi. Firma odhaduje, že i díky tomuto kroku bude moci recyklovat ročně až 200 tisíc tun vlnité lepenky ročně.

U některých modelů mohou majitelé dokonce využít obal na vyrobení jednoduchého nábytku. V smartphonu si jen jednoduše naskenují QR kód a objeví se jim návod, jak například z krabice od televizoru během pár minut vytvořit stolek.

Více článků od autora

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin
pr clanky

Nejnovější příspěvky

Požádejte o pomoc kartářky

Stojíte na životní křižovatce a nevíte, kterým směrem se vydat dál? Trápíte se ve svém zaměstnání, bojíte se však změny? Anebo jste naopak spokojeni...

Zařizujeme interiér v městském bytě

Ve větších městech jsme zvyklí na novostavby nebo starší byty v historických zástavbách, které mají vysoké stropy a prostoru je zde více než dostatek....

Vlastníte strojírenskou firmu, ale nemůžete si dovolit investice do nejmodernějších strojů? Jde to i jinak

Vyjmenovat všechny druhy produktů, které vytváří každá průměrně velká výrobní hala, by vydalo na samotnou knihu. Ať už se zaměřujete na kterékoliv kategorie, jste...