Kam nemůže motorka, tam může e-babeta

E-babeta, názvem odkazující na legendární klasickou československou Babettu, je moderní elektronický skútr s cyklistickými pedály, díky čemu se řadí mezi elektrokola.

Vyznačuje se nízkými nároky na provoz a údržbu, a k jejímu řízení nepotřebujete žádné papírování ani řidičský průkaz. Lze se s ní dostat takřka všude.

Používat jí proto můžete k čemukoli – jízdám na nákup, do práce, posilovny či na koupaliště. Zvládne i náročnější terén, proto s ní můžete vyrazit i do přírody či například na ryby.

Parametry e-babety

Elektrická babeta je vybavena motorem s výkonem 500 W, který je ale elektronicky omezen na 250 W s maximální rychlostí 25 km/h. Díky tomu je klasifikována jako elektrokolo a můžete jí řídit i bez řidičského oprávnění.

Doba nabíjení baterie e-babety je 4-6 hodin. U levnějších modelů na plnou baterii dojedete 45 kilometrů, ale dostupné jsou i dražší modely, které mají dojezd až 100 kilometrů. Navíc jsou všechny modely doplněny o šlapací pedály, které slouží k došlapání. Šlapání na e-babetě není vůbec náročné, a nemusíte tak být trénovaný cyklista, abyste to zvládli.

Osvětlení je vyřešeno úspornými LED světly. Modely s nižším dojezdem jsou vybaveny olověnou baterií, ty s vyšším dojezdem pohání lithiová baterie. Všechny modely jsou vybaveny také úložným prostorem v podobě kufru a mají celkovou nosnost 120 kilogramů.

Stejně jako auta mají i e-babety systém dálkového ovládání s alarmem. Jejich kola jsou velikosti 18“ a jsou opatřena kotoučovými brzdami.

Prodejce poskytuje na elektrické babety záruku 24 měsíců, na baterie 6 měsíců. Samozřejmostí je servis i pozáruční servis.

V čem spočívají výhody e-babet?

  1. Žádný řidičák či papírování – nic takového jako papíry či pojištění řešit nebudete.Nemusíte jí registrovat a nebudete potřebovat ani žádné povinné ručení. Jde o stejný postup, jako když si koupíte jízdní kolo. Prostě přijdete, koupíte a na své nové e-babetě rovnou pojedete domů. A co je nejlepší, platí to i v případě osob, které nemají řidičské oprávnění.
  2. Jednoduchá obsluha – e-babeta nepotřebuje skoro žádnou údržbu, prostě ji připojíte k zásuvce a necháte nabít. Řešit budete akorát běžné věci, jako je dofouknutí pneumatik nebo běžné čištění.
  3. Ekologický provoz – nebudete vypouštět žádné emise ani znečišťovat ovzduší. Pojedete na čistou elektrickou energii.
  4. Levný provoz – ve srovnání s klasickým pohonem na benzín či naftu ušetříte množství peněz. Elektrická energie je mnohem levnější.
  5. Můžete kamkoli budete chtít – kam se kvůli předpisům nedostane klasická motorka, tam e-babeta jede dál. Právě díky tomu, že spadá do kategorie elektrokol, s ní můžete na cyklostezky. Výborně ale zvládá i terén nebo polní cesty, proto můžete vyrazit také do přírody či například na ryby. Dostanete se s ní až k vodě a okamžitě můžete začít rybařit. Své náčiní budete mít schované v úložném kufru e-babety.

Z uvedených parametrů lze vidět, že e-babeta je opravdu moderním, ekologickým, peníze šetřícím a velice praktickým řešením pro každého, kdo jí bude chtít využívat jako přibližovadlo ve městě, pro jízdy do práce či přírody. A nejlepší na tom je, že nabízí řešení také pro lidi, kteří nemají řidičské oprávnění. Celou kolekci e-babet najdete na webu výrobce Rulyt.cz.

Více článků od autora

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin
pr clanky

Nejnovější příspěvky

Požádejte o pomoc kartářky

Stojíte na životní křižovatce a nevíte, kterým směrem se vydat dál? Trápíte se ve svém zaměstnání, bojíte se však změny? Anebo jste naopak spokojeni...

Zařizujeme interiér v městském bytě

Ve větších městech jsme zvyklí na novostavby nebo starší byty v historických zástavbách, které mají vysoké stropy a prostoru je zde více než dostatek....

Vlastníte strojírenskou firmu, ale nemůžete si dovolit investice do nejmodernějších strojů? Jde to i jinak

Vyjmenovat všechny druhy produktů, které vytváří každá průměrně velká výrobní hala, by vydalo na samotnou knihu. Ať už se zaměřujete na kterékoliv kategorie, jste...