Nejezděte za hranice, abyste něco zažili. Milovice nabízí zábavu pro celou rodinu

Valtice, Bořetice, Velké Bílovice, Čejkovice a Milovice – to jsou vinařské obce ležící v chráněné krajinné oblasti Pálava, kolem většího města Mikulova. Užijte si krásy Moravy a nekonečné vinohrady plnými doušky. Ať už na kole či pěšky, rozhodně se máte na co těšit. Obec nabízí příjemné ubytování v Milovicích.

Na průzkum do lomu

Janičův vrch nebo také lom u Mariánského mlýna nabízí překrásnou podívanou. Zatopený vápencový lom najdeme na okraji Mikulova. Díky živočichům a mnoha rostlin, i těch vzácných, se lom stal přírodní památkou. A co je nejlepší? Lze se v něm v letním období vykoupat. Nechybí zde také toalety a občerstvení. Kvůli obrovskému zájmu vykoupat se v lomu, je vstup kontrolován a zpoplatněn. 

S dětmi na naučnou stezku – Lednické rybníky

Mezi Břeclaví a Mikulovem můžete absolvovat hezkou procházku kolem několika rybníků. Stezka si díky rybníkům vysloužila název Lednické rybníky a je dlouhá patnáct kilometrů. Po cestě můžete potkat 17 zastávek s informačními tabulemi, které vám prozradí něco o historii zdejší krajiny a mnoho jiného. Stezku můžete začít v lednickém parku, kde budete pokračovat přes hráz Prostředního rybníka k následujícímu Mlýnskému rybníku.

Hájenka – lanové centrum

V parku Hájenka v Břeclavi se nachází Lanové centrum Proud. Užít si můžete lanový park s vysokými překážkami, ale také Lanáčka pro děti již od tří let. Čekají na vás dvě trasy s lehčí cestou či složitou. Park byl vystavěn v roce 2016 a stále se rozrůstá. Těšit se můžete na několikahodinovou zábavu s celou rodinou. 

A pokud jde o ubytování, záleží jen na vás, zda dáte přednost penzionu či hotelu. Na Hauzi.cz jistě najdete takové, které bude vyhovovat přímo vám. Na druhou stranu, jestliže rádi odjíždíte na dovolenou za klidem, chaty v Milovicích a jeho okolí vás nadchnou.

Více článků od autora

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin
pr clanky

Nejnovější příspěvky

Požádejte o pomoc kartářky

Stojíte na životní křižovatce a nevíte, kterým směrem se vydat dál? Trápíte se ve svém zaměstnání, bojíte se však změny? Anebo jste naopak spokojeni...

Zařizujeme interiér v městském bytě

Ve větších městech jsme zvyklí na novostavby nebo starší byty v historických zástavbách, které mají vysoké stropy a prostoru je zde více než dostatek....

Vlastníte strojírenskou firmu, ale nemůžete si dovolit investice do nejmodernějších strojů? Jde to i jinak

Vyjmenovat všechny druhy produktů, které vytváří každá průměrně velká výrobní hala, by vydalo na samotnou knihu. Ať už se zaměřujete na kterékoliv kategorie, jste...