Zdravotní výhody jízdy na wakeboardu

Wakeboarding je čím dál populárnější vodní sport spočívající v jízdě na wakeboardu taženém lodí. Tento sport je nejen zábavný, ale také velmi přínosný pro zdraví a fyzickou kondici. Jeho hlavní výhodou je to, že vás bude bavit natolik, že si ani neuvědomíte, že vlastně cvičíte. Pojďme se podívat na některé zdravotní benefity, které wakeboarding přináší.

Posiluje celé tělo

Vlastně už jen to, že si nawakeboard stoupnete a udržíte se na něm, je svým způsobem posilování. Musíte totiž vynaložit značné úsilí, abyste z něj nespadli. Dlouhou dobu musíte stát se zpevněnými svaly ve více méně stejné pozici. A když se rozhodnete provést nějaký trik, tak už jen tím zapojíte další svaly a procvičíte tak ještě větší část těla.

Navíc i samotné držení lana vyžaduje jistou dávku síly a skvěle protáhne svaly nejen vašich horních končetin. Podobně jako udržení se na wakeboardu, i držení lana vyžaduje dlouhodobější svalové napětí, díky čemuž si skvěle zaposilujete. 

Zlepší flexibilitu a koordinaci

Ačkoliv musíte na wakeboardu stát pevně, chvílemi je zkrátka třeba různě poskakovat a otáčet se, abyste nespadli do vody. To zlepší vaši hbitost a celkovou pohyblivost, což se při pravidelném wakeboardingu časem projeví i ve vašem běžném životě.

Všechny tyto výskoky a otáčky vyžadují kromě hbitosti také řádnou stabilitu a koordinaci. Kromě toho, že je vyžaduje už samotné stání na wakeboardu, budete tyto schopnosti potřebovat především při provádění triků. U těch totiž musíte perfektně zkoordinovat své horní a dolní končetiny i zbytek těla. Čím častěji je budete provádět, tím lepší vaše koordinace bude.

Zlepší plavecké schopnosti

Při tomto sportu skončíte nejednou ve vodě. Budete se muset pomocí svých plaveckých dovedností vypořádat se spoustou pádů. Pro větší bezpečí při těchto pádech by vám na wakeboardu rozhodně neměla chybětwakeboardová vesta.

Raději ale nespoléhejte jen na ni – vaše plavecké schopnosti jsou samozřejmě také velmi důležité. A tím, jak budete často končit ve vodě, se budou postupem času stále zlepšovat.

Příznivě působí na psychiku

Pobyt venku u vody, okolo vás přátelé nebo rodina, dobré jídlo, krásné počasí a tento skvělý sport – komu by něco takového nezvedlo náladu? Wakeboarding je pro vaši psychiku ze zřejmých důvodů mnohem přínosnější než běžná návštěva posilovny. Wakeboardy vám mohou pomoci zredukovat stres, napětí i deprese.

Kromě toho při wakeboardingu potkáte spoustu nových a zajímavých lidí, třeba si najdete nové přátelé a naučíte se tak být více společenští. To vše jsou faktory, které zapůsobí na váš psychický stav pozitivněji, než byste řekli. Navíc při pobytu na sluníčku nachytáte nějaký ten vitamin D, kterého máte v dnešní době dost možná nedostatek.

Zkrátka a jednoduše wakeboarding je perfektní sport, který udrží ve formě nejen vaše tělo, ale také vaši mysl.

Více článků od autora

Další články autora

- Komerční sdělení -magazin
pr clanky

Nejnovější příspěvky

Požádejte o pomoc kartářky

Stojíte na životní křižovatce a nevíte, kterým směrem se vydat dál? Trápíte se ve svém zaměstnání, bojíte se však změny? Anebo jste naopak spokojeni...

Zařizujeme interiér v městském bytě

Ve větších městech jsme zvyklí na novostavby nebo starší byty v historických zástavbách, které mají vysoké stropy a prostoru je zde více než dostatek....

Vlastníte strojírenskou firmu, ale nemůžete si dovolit investice do nejmodernějších strojů? Jde to i jinak

Vyjmenovat všechny druhy produktů, které vytváří každá průměrně velká výrobní hala, by vydalo na samotnou knihu. Ať už se zaměřujete na kterékoliv kategorie, jste...